Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulumuz Ev Sahipliğinde Gerçekleşen Engelsiz Müzik Korosunun Tüm Geliri Mehmetçik Vakfı’na Bağışlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı ile Limak Holding bünyesinde yer alan Limak Enerji’nin ortaklaşa düzenlediği 'Engelsiz Müzik Korosu' Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla kahramanlık türküleri ağırlık gerçekleşen konserin tüm geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.

Limak Enerji Grubu bünyesinde Limak Enerji çalışanları ile engellilerin oluşturduğu; 'Engelsiz Müzik Korosu', Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı organizasyonu ve ev sahipliğinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troya Kültür Merkezi’nde Çanakkaleliler ve öğrencilerle buluştu. Şef Ümit Akkuş öncülüğünde 7’si engelli 20 kişiden oluşan 'Engelsiz Müzik Korosu', Türk Sanat Müziği eseri Makber ile başlayan konseri Çanakkale Türküsü sürdürdü. Konserde izleyenleri hem sesi hem de sahne başarısıyla etkileyen Murat Yurtçu’nun, müzik çalışmalarıyla otizm oranındaki azalma konseri izleyenleri oldukça etkiledi.

Bana Esmeyi Anlat isimli şarkıyı söyleyen 9 yaşındaki Rüya Ecrin Çetinkaya, herkese duygu dolu anlar yaşattı. Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla kahramanlık türkülerinin yer aldığı konserde, Limak Enerji ve sponsorlardan elde edilen gelirin tamamı Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı. Limak Enerji’ye hem engellilere olan duyarlılığı hem de konserinin gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması dolayısıyla teşekkür eden Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Enver Yolcu; her bireyin, doğru eğitimle her engeli aşabileceğini ifade etti.

Öğrencilerin ellerindeki Türk Bayraklarıyla eşlik ettiği konser; Kerkük Zindanı, Gazi Osman Paşa Marşı ve İzmir Marşı’nın söylenmesi ile sona erdi. Günün anısına Limak Enerji tarafından sponsor firmalara plaket verilirken; Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı’ndan Öğretim Görevlisi Seçil Düztepe, koro üyeleri adına Şef Ümit Akkuş’a çiçek takdim etti.