ÇOMÜ - Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

KISA FİLM FESTİVALİ ÇANAKKALE BELEDİYESİNDE TANITILDI

Meslek Yüksekokulumuz tarafından organize edilen 1. Çanakkale Kısa Film Festivali, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı olması nedeniyle ‘Çanakkale Ruhu' temasıyla Çanakkale Belediyesi'nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Nuri Kavak, uzun bir süredir kısa film festivalinin hazırlıkları üzerine çalıştıklarını belirterek, bu konudaki desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a teşekkürlerini iletti.

''100. Yıla Yakışan Bir İş Olacak''

Çanakkale Belediyesi'nin pek çok alanda üniversiteye önemli katkıları bulunduğunun altını çizerek sözlerine başlayan Çanakkale Onseki Mart Üniversitei Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise, Kısa Film Festivali'nin Çanakkale'nin kültür ve sanat hayatına önemli bir katkı yapacağını belirtti. Laçiner, ''Bu festival ÇOMÜ'nün Çanakkale'ye bir armağanıdır ve bu projeyi Çanakkale Belediyesi ile birlikte yapacağız. Kendileri ana sponsorumuzdur. 100. Yıla en çok yakışan katkılardan biri de bu iş olacak. Çanakkale Belediyesi'ne katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz'' dedi.

''Festival, Çanakkale'nin Tanıtımına da Katkı Sağlayacak''

Çanakkale Belediyesi'nin 2015 yılındaki 100. Yıl çalışmaları ve etkinlikleri kapsamında daha ziyade sanatsal, kültürel, sportif ve güzel sanatlar alanındaki faaliyetlere yoğunlaştığının altını çizen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bu bağlamda çeşitli kurumlarla işbirliklerinin gerçekleştirildiğini söyledi. Barış temalı ve Çanakkale ruhunu yansıtacak kısa filmlerin yarışacağı festivalde üniversite ile birlikte çalışılacağını belirten Başkan Gökhan, ''Üniversitemizin bu girişimi çok yerinde. Çünkü Çanakkale'de çok konu var. Kentimiz, kısa film yarışmaları için pek çok konu barındıran bir kent. Bu festival Çanakkale'nin tanıtımına da katkı sağlayacaktır.'' diye konuştu.

Üniversitenin kent için önemli olduğunu bir kez daha vurgulayan Başkan Gökhan, ''Festivalde iyi eserler çıkacağını ümit ediyorum. Özellikle öğrencilerin burada üretim yapmaları çok önemli. Çünkü üniversite, bu kentin üniversitesi. Bu kentte var olan ve bu kenti var eden bir üniversite. Her zaman söylediğim gibi üniversitemize kesinlikle sahip çıkmalıyız. Bu bağlamda Üniversite ile olan ilişkilerimiz geçmişte olduğu gibi sürmeye devam edecektir.'' dedi.

86-psfl-r1.jpg